The 1st LK Cycling Training Camp Point to Point

 

Cycling Training Camp in Patras, 23-24/11/2019

“  Ένας στόχος χωρίς ένα προπονητικό πλάνο μετατρέπεται σε ευχή’’.

“ Προσπαθήστε να γνωρίσετε τα όριά σας και στη συνέχεια μην σταματάτε να τα υπερβαίνετε ”.

“ Δεν έχει σημασία το πόσο πολύ πρέπει να προπονηθείτε, αλλά το πώς να προπονηθείτε ”.

“ Αυτό που έχει σημασία δεν είναι τί πρέπει να κάνετε στην προπόνησή σας, αλλά τί δεν πρέπει να κάνετε ”.

Ελάτε να προπονηθούμε όλοι μαζί…

Το Training Camp Point to Point στις 23-24/11/2019 είναι το πρώτο ποδηλατικό διήμερο που διοργανώνεται Πανελλαδικός με την μορφή των ετάπ. Η ιδέα είναι να διανύσουμε την απόσταση Πάτρας – Δελφών διαμέσου της ορεινής Ναυπακτίας και να επιστρέψουμε από την παραλιακή διαδρομή της Ιτέας.

Ο στόχος είναι να προσφέρει λύσεις και συμβουλές για την καλύτερη δυνατή χειμερινή προετοιμασία και αφορά σε αθλητές, οι οποίοι θέλουν να βελτιώσουν την πολυπλευρικότητα της Δύναμης και της Αντοχής τους.

1ο ΕΤΑΠ

Η πρώτη διαδρομή έχει αφετηρία την Πάτρα στις 09.00πμ (στο πάνω μέρος της πλατείας Γεωργίου) και τερματισμό στους Δελφούς όπου και θα διανυκτερεύσουμε. Πρόκειται για απόσταση 145km με 4.200 υψομετρικά.

Πιο αναλυτικά θα περάσουμε από την γέφυρα Ρίου – Αντιρίου, θα κατευθυνθούμε προς Ναύπακτο και στην συνέχεια θα διασχίσουμε την ορεινή Ναυπακτία για να καταλήξουμε στην Άμφισσα και μετά στους Δελφούς. 

Μερικά από τα πιο εκστατικά μέρη που θα περάσουμε θα είναι το Μοναστηριακό δάσος της Βαρνακόβης, το δρυόδασος των Πενταγίων, την τεχνητή λίμνη Μόρνου, τα Πεντεόρια και το δασικό σύμπλεγμα της Γκιώνας.

2ο ΕΤΑΠ

Την επόμενη ημέρα η διαδρομή θα ξεκινήσει από τους Δελφούς, θα περάσει από Αράχωβα, το ιστορικό Δίστομο, την Δεσφίνα, την Ιτέα, το Γαλαξίδι και στην συνέχεια θα κατευθυνθούμε παραλιακά προς την Πάτρα.

Το 2ο ετάπ είναι απόστασης 180km και 2.500 υψομετρικών

Κόστος συμμετοχής- Διαμονή

Το κόστος συμμετοχής ανέρχεται στα 50 ευρώ και συμπεριλαμβάνει:

  • Την διανυκτέρευση με ημιδιατροφή στο ξενοδοχείο Ηνίοχος.
  • Αυτοκίνητο συνοδείας με τον μηχανικό Αυγερινό Κόκλα
  • Τροφοδοσία- υδροδοσία κατά την διάρκεια των προπονήσεων 

Η ημερομηνία του Training Camp πιθανόν να μεταφερθεί, εφόσον οι καιρικές συνθήκες δεν το επιτρέψουν. Η τελική οριστικοποίησή του θα ανακοινωθεί μία εβδομάδα πριν από την προγραμματισμένη ημερομηνία διεξαγωγής του.

Για περισσότερες πληροφορίες στο 6944 848138 Λουκάς καταπόδης.

 

 

UWCT SKYROS CYCLING CHALLENGE 2015

2015_0522_UWCTSkyrosITT_750_13656_z

Μία πολύ σημαντική Διεθνής Ποδηλατική Διοργάνωση έλαβε χώρα στις 22-24 Μαΐου 2015 στην Σκύρο. Δεν ήταν άλλη από το Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδηλασίας Ερασιτεχνών στο αγώνισμα της Ατομικής Χρονομέτρησης 20km και στον Αγώνα Αντοχής 111km.

2015_0522_UWCTSkyrosITT_750_14277_z
Δύο χρυσές νίκες στην Ατομική Χρονομέτρηση και στον Αγώνα Αντοχής μου έδωσαν την πρόκριση για τη συμμετοχή μου στον τελικό του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος, το οποίο θα διεξαχθεί στις αρχές Σεπτεμβρίου στην Δανία.
2015_0522_UWCTSkyrosITT_750_13406_z
Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσω, την εταιρία SIRIOS SHIPMANAGEMENT CORP, για την ουσιαστική βοήθεια που μου προσφέρει αυτή την χρονιά. 
2015_0522_UWCTSkyrosITT_750_14291_z

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ ΔΡΟΜΟΥ 2014

WITH +WATT GBF

WITH +WATT GBF

Μετά από σχεδόν έναν ολόκληρο  χρόνο προετοιμασίας έφτασε η σημαντικότερη στιγμή της φετινής αγωνιστικής σεζόν, το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Δρόμου.

10156086_707198875990066_8731171999655872515_n

Φέτος μπήκα στον πειρασμό και σχεδίασα ένα προπονητικό πλάνο βασισμένο πάνω σε Ένα και Μοναδικό Φορμάρισμα, για Ένα και Μοναδικό Στόχο…Να αγωνιστώ στον πιο τέλειο βαθμό, τόσο στην Ατομική Χρονομέτρηση όσο και στον Αγώνα Αντοχής στο πλαίσιο του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Δρόμου 2014 στη Λουμπιάνα.

SAM_0061

Στις 27 Αυγούστου 2014 θα αναχωρήσω για την Σλοβενία μαζί με τους δύο βασικούς μου συνεργάτες, τον Χειροπράκτη Δημήτριο Σκούρα και τον συνοδό μου Νικόλαο Ντότσικα.

SAM_0167

 

T.L.P. 51.5km Team Relay

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Στις 26-01-2014 στον Σχοινιά Αττικής, διοργανώθηκε από την Three Level Power  με απόλυτη επιτυχία και υπό τις οδηγίες του τεχνικού της διευθυντή Λάμπρου Κωτσιόπουλου, ο πρώτος αγώνας Διάθλου (τρέξιμο -ποδηλασία).

Στο ομαδικό αγώνισμα 51.5km η νικήτρια ομάδα αποτελούνταν από τους εξής αθλητές:

  • Ο δρομέας Ανδρέας Γεωργίου καλύπτοντας την πρώτη διαδρομή των 5km
  • Ο ποδηλάτης Λουκάς Καταπόδης διανύοντας την απόσταση των 42km
  • Ο δρομέας Ανδρέας Μπέσσας καλύπτοντας την τελευταία διαδρομή της σκυταλοδρομίας των 10km

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

WARM-UP

WARM-UP

BEFORE THE RACE

BEFORE THE RACE

 

WITH +WATT GBF

WITH +WATT GBF

 

 

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ Ε.Ο.Π. 2013

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ Ε.Ο.Π. 2013
ΣΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ 22ας Ιανουαρίου 2014

Α1. ΑΝΔΡΩΝ
1. ΗΛΙΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 7ος MARATHON – ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΤΒ– ΑΝΔΡΩΝ
(Π.Σ.ΚΡΟΝΟΣ)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤB- XCO – MARATHON – ΑΝΔΡΩΝ

2. ΒΟΛΙΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ – ΑΝΔΡΩΝ
(Π.Ο.Η.ΚΑΣΤΡΟ) 200μ. – 1000μ. – ΚΕΙΡΙΝ – ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ

3. ΤΑΜΟΥΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ – ΑΝΔΡΩΝ
(Π.Α.Ο.Κ.) ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ – ΑΝΤΟΧΗΣ

4. ΣΩΤΗΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ 7ος ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ– ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ – ΝΕΩΝ
(Π.Ο.ΤΡΙΠΟΛΗΣ)

5. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 7ος ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ – ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ – ΝΕΩΝ (Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ)

6. ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 7ος ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ– ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ – ΝΕΩΝ
(Π.Σ.ΚΡΟΝΟΣ)

7. ΒΟΛΙΚΑΚΗΣ ΖΑΦΕΙΡΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ – ΑΝΔΡΩΝ
(Π.Ο.Η.ΚΑΣΤΡΟ)

8. ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ – ΑΝΔΡΩΝ
(ΠΕΛΟΤΟΝ Π.Ο.ΑΤ.) ΣΚΡΑΤΣ – ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΝΤΩΝ – OMNIOYM
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ – ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ
ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ

9. ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗΣ ΜΑΓΚΟΥΡΑΣ,ΝΕΟΦΥΤΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ – ΑΝΔΡΩΝ
(Π.Σ.ΚΡΟΝΟΣ) ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ

10. ΜΠΡΕΤΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ Ν.Π.Ρ. – ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ – (2ο Π.Κ.Π.
(Α.Σ.Β.ΑΚΡΑΤΟΣ) ΑΝΔΡΩΝ – ΜΕΞΙΚΟ)

11. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ – ΑΝΔΡΩΝ
(Π.Ο.Η.ΚΑΣΤΡΟ) ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ

12. ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΜΑDISON – ΑΝΔΡΩΝ
(Π.Ο.ΒΕΛΟΣ)

13. ΔΕΛΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΜΑDISON – ΑΝΔΡΩΝ
(Π.Ο.ΒΕΛΟΣ)

14. ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΑΝΔΡΩΝ
(Π.Σ.ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ)

15. ΣΗΜΑΝΤΗΡΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΑΝΔΡΩΝ
(Π.Σ.ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ)

16. ΠΟΛΥΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΑΝΔΡΩΝ
(Π.Σ.ΚΡΟΝΟΣ)

17. ΚΟΡΦΙΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 4 – CROSS – ΒΜΧ
(Α.Σ.ΑΡΗΣ)

18. ΜΟΛΛΑ ΑΛΙ ΟΓΛΟΥ ΧΑΡΟΥΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ ΤΕΑΜ RELAY
(Α.Ο.ΘΗΣΕΑΣ)

19. ΚΑΡΑΜΙΧΑΙΛΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ DOWNHILL – ΑΝΔΡΩΝ
(ΜΙΝΟΑΝ ΚΑΜΠ Α.Ο.)
———————————————————————————————————————————
Α2 ΕΦΗΒΩΝ
20. ΣΟΥΛΙΟΣ ΖΗΣΗΣ 7ος ΣΚΡΑΤΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ – ΕΦΗΒΩΝ
(Π.Ο.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ) 3oς ΣΚΡΆΤΣ – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ– ΕΦΗΒΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ – ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΝΤΩΝ

21. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 7ος ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ–ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ – ΕΦΗΒΩΝ (ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ.)

22. ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 7ος ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ– ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ – ΕΦΗΒΩΝ (ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ.)

23. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 7ος ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ- ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ – ΕΦΗΒΩΝ
(Π.Ο.ΒΕΛΟΣ)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ – ΕΦΗΒΩΝ
200μ. – 1000μ. – ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ- ΣΚΡΑΤΣ – ΚΕΙΡΙΝ

24. ΚΑΚΑΒΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΕΦΗΒΩΝ
(Π.Ο.Χ.ΤΑΛΩΣ) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ XCO – ΕΦΗΒΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΑΝΤΟΧΗΣ – ΕΦΗΒΩΝ

25. ΧΑΙΡΕΤΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΕΦΗΒΩΝ
(Ο.Α.ΣΟΥΔΑΣ)

26. ΖΗΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ – ΕΦΗΒΩΝ
(Π.Ο.ΒΕΛΟΣ)

27. ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ – ΕΦΗΒΩΝ
(Π.Ο.ΒΕΛΟΣ)

28. ΚΟΠΑΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ– ΕΦΗΒΩΝ
(Π.Ο.Χ.ΤΑΛΩΣ)

29. ΔΕΤΤΟΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΕΦΗΒΩΝ
(Π.Ο.Χ.ΤΑΛΩΣ)

30. ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΕΦΗΒΩΝ
(Π.Ο.Χ.ΤΑΛΩΣ)

31. ΦΑΡΑΝΤΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ –- ΕΦΗΒΩΝ
(Ο.Α.ΣΟΥΔΑΣ)
————————————————————————————————————————————
Α3. ΠΑΙΔΩΝ
32. ΠΑΣΧΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ – ΠΑΙΔΩΝ
(Α.Σ.Ο ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ) ΣΚΡΑΤΣ – ΟΜΝΙΟΥΜ – 200μ.

33. ΕΥΔΟΚΙΜΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ 500μ.-ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ – ΠΑΙΔΩΝ
(Α.Σ.Ο ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ)

34. ΒΑΣΙΛΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ ΤΕΑΜ ΡΕΛΑΥ
(Α.Ο.ΘΗΣΕΑΣ) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΑΤ.ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΠΑΙΔΩΝ

35. ΤΕΡΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΑΓΩΝΑ ΠΟΝΤΩΝ – ΠΑΙΔΩΝ
(Α.Σ.Ο ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ)

36. ΠΑΝΗΓΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΕΦΗΒΩΝ
(Π.Ο.Χ.ΤΑΛΩΣ) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ –- ΠΑΙΔΩΝ

37. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ – ΠΑΙΔΩΝ
(Α.Σ.Ο ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ)

38. ΠΑΠΑΣΤΑΘΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΑΝΤΟΧΗΣ – ΠΑΙΔΩΝ
(ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ.)

39. ΚΟΥΦΟΠΑΝΤΕΛΗ ΜΑΡΚΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ XCO –- ΠΑΙΔΩΝ
(Α.Ο.ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ)

40. ΜΑΤΙΑΤΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ ΤΕΑΜ ΡΕΛΑΥ
(Α.Ο.ΘΗΣΕΑΣ)
—————————————————————————————————————————
Α4. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
41. ΚΟΥΤΣΟΝΙΚΟΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
(Π.Σ.ΚΡΟΝΟΣ) 500μ.- 200μ.- ΚΕΙΡΙΝ – ΟΜΝΙΟΥΜ

42. ΤΣΑΒΑΡΗ ΕΛΕΝΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΣΚΡΑΤΣ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
(Α.Ο ΘΗΣΕΑΣ)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΑΝΤΟΧΗΣ – ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ
–ΓΥΝΑΙΚΩΝ

43. ΠΑΤΑΠΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
(ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.ΡΟΔΟΥ)

44. ΠΑΥΛΗ ΑΘΗΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
(ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.ΡΟΔΟΥ)

45. ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ – ΒΑΡΒΑΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ XCO – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
(Π.Σ.ΚΡΟΝΟΣ)

46. ΜΟΥΚΑ ΕΙΡΗΝΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΜΤΒ – ΤΕΑΜ RELAY
(Α.Ο.ΘΗΣΕΑΣ)

47. ΠΛΕΣΙΩΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ MARATHON – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
(Α.Σ.Ο ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ)
—————————————————————————————————————————
Α5. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
48. ΒΑΣΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
(Α.Σ.Ο.ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ) 200μ. -500μ. – ΑΤ.ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΣΚΡΑΤΣ

49. ΤΣΟΠΟΥΡΟΓΛΟΥ ΣΟΦΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
(Π.Γ.Σ.ΛΑΡΙΣΑΣ) ΑΝΤΟΧΗΣ – ΑΤ. ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ
—————————————————————————————————————————
Α6. ΜΑΣΤΕΡΣ
50. ΚΑΤΑΠΟΔΗΣ ΛΟΥΚΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ – ΜΑΣΤΕΡΣ
(Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ) ΑΤ. ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ – ΑΝΤΟΧΗΣ
————————————————————————————————————————-
Α7. ΟΜΑΔΙΚΑ
51. Π.Ο.Χ.ΤΑΛΩΣ 1ο ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΒΑΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΑΣ – ΟΜΑΔΙΚΟΥ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ-
ΕΦΗΒΩΝ
————————————————————————————————————————-
52. Π.Ο.Η.ΚΑΣΤΡΟ 2ο ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΒΑΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟΥ ΣΠΡΙΝΤ – ΑΝΔΡΩΝ
4
————————————————————————————————————————-
53. Π.Σ.ΚΡΟΝΟΣ 3ο ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΒΑΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΑΣ – ΟΜΑΔΙΚΟΥ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΑΝΔΡΩΝ
————————————————————————————————————————-
54. Π.Ο.ΒΕΛΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΑΣ – ΜΑΝΤΙΣΟΝ – ΑΝΔΡΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΑΣ – ΟΜΑΔΙΚΟΥ ΣΠΡΙΝΤ – ΕΦΗΒΩΝ
———————————————————————————————————————————————
55. Α.Σ.Ο ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΑΣ – ΟΜΑΔΙΚΟΥ ΣΠΡΙΝΤ – ΠΑΙΔΩΝ
———————————————————————————————————————-
56. Α.Ο.ΘΗΣΕΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΟΡΕΙΝΗΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ
ΤΕΑΜ RELAY
—————————————————————————————————————————————
57. ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.ΡΟΔΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟΥ ΣΠΡΙΝΤ –ΓΥΝΑΙΚΩΝ
——————————————————————————————————————————————

Cycling Training Camp in Patras, 21-22/12/2013.

ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Αγαπητοί φίλοι, συναθλητές και συναθλήτριες. Βρισκόμαστε στην τελική ευθεία για την πραγματοποίηση του 3ου Ποδηλατικού Training Camp στην Πάτρα.

Προσωπικά, οι αρκετές συμμετοχές και το ενδιαφέρον που δηλώσατε  μου δίνουν τη χαρά και την ικανοποίηση να σας μεταδίδω την βαθύτερη γνώση και εμπειρία μου, πάνω σε θέματα μεθοδολογίας της άσκησης και προπονητικής.

Επειδή στο Training Camp θα συμμετέχουν αθλητές από μέσης δυναμικότητας έως και υψηλής, το τελικό πρόγραμμα διαμορφώνεται ως εξής:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Η προπόνηση της πρώτης ημέρας θα πραγματοποιηθεί προπόνηση στην κλασική διαδρομή του Αγώνα Θυσίας, Πάτρα-Καλάβρυτα-Αγ. Λαύρα και επιστροφή.

21/12/2013:

09.00: Άφιξη στο ξενοδοχείο Αστήρ.

09.30: Παραλαβή αριθμών και ενεργειακών συμπληρωμάτων διατροφής.

10.00: Ενημέρωση για τους στόχους και την μεθοδολογία της προπόνησης.

10.30: Αναχώρηση από το ξενοδοχείο Αστήρ του 1ου γκρουπ αθλητών μέσης δυναμικότητας με αυτοκίνητο συνοδείας και προπονητή.

10.45: Αναχώρηση από το ξενοδοχείο Αστήρ του 2ου γκρουπ αθλητών υψηλής δυναμικότητας με αυτοκίνητο συνοδείας και προπονητή.

Την δεύτερη ημέρα η προπόνηση θα χωριστεί σε δύο σκέλη:

  • Το πρώτο σκέλος θα περιλαμβάνει μικτή διαδρομή, κατά την οποία θα εξασκηθεί η ικανότητα της γενικής αντοχής.

  • Το δεύτερο σκέλος θα περιλαμβάνει ευθεία διαδρομή, στην οποία θα εφαρμοστούν ασκήσεις ταχύτητας και ρυθμού, χρησιμοποιώντας (για όσους διαθέτουν) τα ποδήλατα της ατομικής χρονομέτρησης.

21/12/2013:

09.00: Παραλαβή αριθμών και ενεργειακών συμπληρωμάτων διατροφής για όσους αθλητές θα παραβρεθούν μόνο την δεύτερη ημέρα του Camp.

09.30: Ενημέρωση για τους στόχους και την μεθοδολογία της προπόνησης.

09.45: Αναχώρηση από το ξενοδοχείο Αστήρ όλων των συμμετεχόντων αθλητών, συνοδευόμενοι από 2 αυτοκίνητα υποστήριξης και προπονητή.

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΠΟΔΗΛΑΤΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ…